Home Life Style Jak randkować

Jak randkować

by Agata Kubiak
Jak randkować

Skuteczne randkownie to sztuka, której każdy może się nauczyć. Warto znać pewne zasady i trzymać się ich, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie, które jak wiadomo, jest najważniejsze. O czym pamiętać, aby pozytywnie zaskoczyć i zaciekawić drugą osobę?

Jak randkować – bądź sobą

Choć to banalne, to również bardzo ważne. Udawanie kogoś innego, niż w rzeczywistości prędzej czy później się wyda, a wtedy skutki mogą nie być przyjemne. Warto od samego początku być sobą i pokazywać drugiej stronie swoje prawdziwe cechy osobowości i charakteru.

Nie ma sensu udawać kogoś, kim się nie jest. Facet powinien zaakceptować Cię taką, jaką jesteś. Chcesz, aby zakochał się w kimś innym, niż Ty? Chyba nie. Najlepiej od razu pokazać swoje prawdziwe oblicze. Albo zaakceptuje Cię taką jaką jesteś albo nie. Pamiętaj, że to nie jedyny facet na świecie, a Ty nie musisz podobać się każdemu.

Jak randkować – miej otwartą głowę

Chodzi o to, aby nie zamykać się w swoich schematach, tylko być otwartym na nowości. Nie należy myśleć stereotypowo, ale być bardziej tolerancyjnym i otwartym, również na innych ludzi.

Nie warto też od razu wymagać od mężczyzny, aby ten się zaangażował. Na etapie randkownia najlepiej podchodzić do relacji luźno i bez zbyt wielu oczekiwań. To etap, w którym dwie osoby poznają się i w każdym momencie któraś może się wycofać bez wyraźnego powodu. Po poznaniu faceta, wiele kobiet od razu podporządkowuje mu swoje życie i skupia wyłącznie na nim. Taka droga nie prowadzi do szczęśliwej relacji. Warto zachować równowagę i nie rezygnować z własnych zajęć i pasji, czekając wyłącznie na wiadomość od faceta oraz propozycję spotkania.

Jak randkować – bądź szczera odnośnie do swoich potrzeb

Swoje potrzeby warto jasno komunikować już od samego początku. Dzięki temu mężczyzna od razu dowie się, jakie masz wymagania, czego i oczekujesz i będzie w stanie określić, czy chce je spełniać.

Być może pierwsze spotkanie nie jest odpowiednie do tego, aby rozmawiać na takie tematy, jak wspólna przyszłość, finanse, itp., jednak po kilku spotkaniach warto zapytać partnera m.in. o chęć posiadania dzieci, czy inne ważne kwestie. Dwie osoby z pewnością dogadają się, jeśli będą mieć podobne spojrzenie na takie elementy, jak finanse, wyznanie, posiadanie lub nieposiadanie dzieci oraz sprawy dotyczące seksu.

Jak randkować – unikaj rozmowy o byłych (przynajmniej na pierwszym spotkaniu)

To jeden z najgorszych tematów, jaki może pojawić się na pierwszym spotkaniu z nowo poznanym facetem. Unikaj go, sama nie zaczynaj opowieści o swoich byłych chyba, że sam o coś zapyta. Wtedy warto udzielić krótkiej i zwięzłej odpowiedzi, bez zbędnego wdawania się w szczegóły.

Sama też powinnaś unikać tego typu pytań. Temat byłych partnerów na pierwszym spotkaniu nie wróży nic dobrego. To komunikat, że być może któraś strona w dalszym ciągu czuje coś do swojego ex. Tym bardziej, jeśli temat byłych partnerów masz zamknięty, nie powinnaś go poruszać na spotkaniu z nowym facetem.

Jak randkować – daj się ponieść

Spontaniczność jest w cenie. Nie zastanawiaj się nad każdym słowem i ruchem. Daj się ponieść i wykaż się luzem, a zobaczysz że wiele zyskasz w oczach partnera. Śmiej się, jeśli masz ochotę, żartuj, flirtuj! To wszystko spowoduje, że będziesz odbierana jako osoba radosna i pełna życia, a takiej kobiety potrzebuje każdy mężczyzna.

Każdy ma problemy dnia codziennego, mniejsze lub większe, ale na randce warto się od tego odciąć i nie siedzieć z posępną miną. To i tak niczego nie zmieni, a możesz zostać odebrana jako osoba smutna i wiecznie niezadowolona.

Nie warto dokładnie planować, co zrobić na randce. Oczywiście należy ustalić sobie pewne granice, które nie zostaną przekroczone, jednak warto być spontanicznym i dać się ponieść chwili. Jeśli mężczyzna Ci się spodobał i na pożegnanie chce dać Ci buziaka w policzek, przyjmuj go z uśmiechem, zamiast unikać pocałunku.

Jak randkować – nie zamartwiaj się tym, kto płaci

Wybierając się na pierwszą randkę do restauracji albo w inne miejsce, gdzie będzie trzeba dokonać opłaty, np. za bilety, wiele kobiet zastanawia się jak rozwiązać kwestię płacenia. Większość opinii jest taka, że każdy płaci za siebie, w związku z tym warto mieć przygotowane pieniądze i nie należy z góry zakładać, że mężczyzna za Ciebie zapłaci.

Z drugiej strony przyjmuje się, że płaci ten, kto zaprasza i w dobrym tonie byłoby, gdyby mężczyzna zapłacił za was dwoje, o ile randka wyszła z jego inicjatywy. Zwykle jednak na kilka pierwszych randek zaprasza facet. Potem bywa różnie, często pary wspólnie ustalają, co chcą robić i gdzie się wybrać.

Najlepszym wyjściem będzie zaproponowanie z Twojej strony, że za siebie zapłacisz, ale jeśli mężczyzna będzie oponował, lepiej odpuścić i pozwolić mu zapłacić za siebie i Ciebie.

Jeśli jednak chcesz się zrewanżować, na kolejnym spotkaniu możesz zaproponować, że tym razem Ty zapłacisz za was oboje. Nie każdy lubi dzielić za każdym razem rachunek na pół, a raz jedna, raz druga strona wydaje się być sprawiedliwym rozwiązaniem. Tak czy inaczej, nie warto zaprzątać sobie tym głowy, wszystko okaże się na spotkaniu, jakie podejście do tej kwestii ma partner.

Jak randkować – jedz, co chcesz

Kobiety chcąc wypaść jak najlepiej, na pierwszych randkach specjalnie zamawiają lekkie dania, takie jak sałatki, aby wypaść lepiej w oczach partnera. Do randkownia warto podejść na luzie, bez zbędnego analizowania i myślenia na temat tego, co zamówić w restauracji. Powinnaś zdecydować się na to, na co masz w danej chwili ochotę. Nie obawiaj się, że partner pomyśli, że za dużo jesz. Gwarantuje Ci, że on nie zwróci uwagi na taki szczegół. Mężczyźni nie zaprzątają sobie głowy takimi rzeczy i nie zastanawiają się, co zamówić, aby partnerka źle o nich nie pomyślała. Jedzą co chcą i ile chcą, bez żadnych wyrzutów. Ty również nie powinnaś przywiązywać do tego tak dużej uwagi. Warto cieszyć się chwilą i zjeść to, co lubisz.

Jak randkować – ubierz się tak, jak lubisz

Na randkę wcale nie musisz być wystrojona, w szpilkach i sukience. Jeśli nie do końca czujesz się komfortowe w takim wydaniu, może wybrać bardziej wygodny outfit. Wybór stroju na randkę uzależniony jest również od miejsca, do którego się wybieracie. W przypadku eleganckiej restauracji warto wybrać strój, który będzie odpowiedni, choć z butów na wysokim obcasie można zrezygnować. Zarzucenie marynarki nawet na zwykłą bluzkę dodaje elegancji i będzie odpowiednie do tego typu miejsca.

Z kolei na spacer lub inną formę aktywności możesz założyć buty T-shirt, jeansy i buty sportowe. Warto jednak pomyśleć o tym, jak zatuszować ewentualne niedoskonałości urodowe, takie jak odstający brzuszek, boczki, czy szerokie biodra. W takim przypadku sprawdzą się ubrania oversize, które od wieku sezonów nie wychodzą z mody.

Warto jednak ubrać się kobieco albo uzupełnić stylizację takimi dodatkami, jak kolczyki, bransoletka czy naszyjnik. Takie akcenty dodają uroku i powodują, że kobieta jest bardziej atrakcyjna.

Jak randkować – pamiętaj, że pierwsza randka, to dopiero pierwsza randka

Wiele osób stresują się pierwszą randką podobnie jak rozmową kwalifikacyjną. Warto pamiętać, że to tylko pierwsze spotkanie z nową osobą i tak naprawdę nie musicie przypaść sobie do gustu. Nie warto wymagać zbyt wiele od pierwszej randki i podejść do takiego spotkania na luzie, bez oczekiwań względem drugiej osoby. Dzięki temu można się mile zaskoczyć.

Do randkowania najlepiej podejść na luzie. To, czy spodobasz się danemu mężczyźnie nie zależy wyłącznie od Twojego wyglądu. Na atrakcyjność składają się również inne elementy, takie jak sposób bycia, gesty, zachowanie, usposobienie oraz osobowość, a nawet zapach.

To, co zawsze działa i spowoduje, że mężczyzna odbierze Cię pozytywnie, to szczery uśmiech, zadbany i schludny wygląd oraz odpowiednie nastawienie. Na randce zawsze warto zachowywać się naturalnie i adekwatnie do sytuacji. Pamiętaj, że nie musisz być seksbombą, żeby go oczarować. Wystarczy być sobą i emanować dobrą energią, odnosić się do drugiej osoby z kulturą oraz szacunkiem.

Powiązane artykuły