Home Zdrowie Usuwanie cellulitu bańką chińską

Usuwanie cellulitu bańką chińską

by Agata Kubiak
Usuwanie cellulitu bańką chińską

Znany również jako cellulit, cellulit to defekt tkanki łącznej, o którym mówi się, że jest chorobą cywilizacyjną. powód?

Zwykle wpływają na to geny, styl życia, dieta i przyjmowane leki hormonalne. Zwykle ten problem dotyczy kobiet.

masaż bańką chińską pozwala Najczęściej cellulit zlokalizowany jest na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Istnieją różne rodzaje cellulitu: bladozielony, tłuszczowy i mieszany.

Istnieją również różne stopnie cellulitu – ostatnim etapem jest stan zwany cellulitis, który wiąże się nie tylko z nieestetycznie widocznymi nierównościami, ale i bolesnymi guzkami na skórze.

Czy można pozbyć się cellulitu na dobre? Obecnie istnieje wiele zaawansowanych technologicznie zabiegów, które znacznie zmniejszają problem, ale nie przynoszą rezultatów na całe życie. Dlatego warto dwa razy w roku wykonać serię zabiegów w gabinecie, wspartych pielęgnacją w domu.

Masaż bańką chińską jest skuteczny w walce z cellulitem

masażowi bańką chińskąBańki usuwają cellulit, efekt jest bardzo widoczny, czas jest krótki, a koszt niewielki.

Dlatego masaż bańką chińską jest jednym z najpopularniejszych zabiegów mających na celu walkę z cellulitem zarówno z cellulitu jak i wody.

Masaż bańką chińską opiera się na starożytnych zasadach TCM i polega na wykorzystaniu podciśnienia.

Zasysając skórę i tkanki pod pęcherzykami powietrza, masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, przyspieszając tym samym proces lipolizy.

Dodatkowo wygładza i ujędrnia skórę, wypłukując toksyny, które są główną przyczyną cellulitu. Dzięki temu nie tylko działa antycellulitowo, ale również ujędrnia i modeluje sylwetkę.

Jak wygląda antycellulitowy masaż bańką chińską?

bańka chińska Twoja skóra musi być czysta i sucha przed rozpoczęciem masażu. Następnie nasmaruj olejkiem do masażu.

Świetnie sprawdzają się tutaj naturalne oleje, takie jak olej kokosowy, awokado czy makadamia.

Dobrą praktyką jest wykonanie masażu klasycznego bańkami chińskimi na obszarach, które chcesz wymasować. Odbywa się to w celu ogrzania masowanego obszaru i przygotowania go do zabiegu.

drenaż limfatycznyW zależności od tego, czy masujesz plecy, czy kończyny, dobierz odpowiedni rozmiar miseczki.

Pęcherzyk powietrza należy przyłożyć do ciała i docisnąć tak, aby podciśnienie pęcherzyka zassało skórę i tkankę podskórną. Masaż powinien być skierowany w stronę serca.

Smarowanie oliwą z oliwek lub olejem umożliwi prawidłowe przesuwanie się pęcherzyków powietrza. Masując plecy bąbelkami, zacznij masowanie od dołu bąbelków i powoli przesuwaj się w górę.

To samo powinno dotyczyć masażu ciała. Powinieneś zacząć masować u podstawy kończyny i iść w górę. Wśród ogólnych metod, które pozwalają skutecznie pozbyć się cellulitu można wyróżnić: dietę, ćwiczenia oraz zabiegi antycellulitowe.

Antycellulitowy masaż bańką chińską – efekty

wnętrza bańki Masaż bańką chińską to zabieg, który od tysięcy lat praktykowany jest w kulturach krajów azjatyckich i ma – co ważne – udowodnione działanie lecznicze.

Badania dowiodły, że prawidłowo umieszczone bańki chińskie mogą stymulować naturalną odporność organizmu i pomagać w walce z przeziębieniem i infekcjami.

Korzystają z nich osoby zmagające się z bólami kręgosłupa, bólami korzeniowymi, zaburzeniami mięśniowymi oraz osoby, które intensywnie ćwiczą w celu odmłodzenia. Masaż bańką chińską skutecznie redukuje cellulit –

masaż bańkami chińskimiBadania przeprowadzone przez polskich naukowców wykazały, że seria dziesięciu masaży antycellulitowych wykonanych przez specjalistów zaowocowała zmniejszeniem obwodu ud i obniżeniem poziomu tkanki tłuszczowej u wszystkich badanych kobiet.

Metoda ta jest prosta, niedroga i nie wiąże się z ryzykiem poważnych powikłań.

Przeciwwskazania do masażu bańką chińską

Samodzielny masaż twarzy, szyi i dekoltu czy brzucha, pośladków, pośladków i ud nie jest niebezpieczny. Służy do tego chińska żarówka, zwykle wykonana z miękkiego i elastycznego silikonu zamiast szkła, które dodatkowo ogrzewa się zapalonym etanolem.

masażu bańkami chińskimiDzięki temu nie ma ryzyka poparzenia ani dyskomfortu podczas zakładania akcesoriów. Nie oznacza to jednak, że nie należy obserwować, jak skóra reaguje na działanie podciśnienia.

Na szczęście nie wszystkie skutki uboczne są powodem do niepokoju. Niektóre z nich są nawet pożądane, ponieważ pokazują, że prawidłowo wykonałeś procedurę.

Najbardziej typowymi skutkami masażu bańką chińską są siniaki lub drobne wybroczyny. Mogą być czerwone lub brązowe. Jest to wynikiem wciągnięcia przydatków w skórę i pobudzenia krążenia krwi.

Przy prawidłowo wykonanym zabiegu bańki chińskie nie powinny mieć kontaktu ze skórą w tym samym miejscu dłużej niż dwie sekundy.

Jak powstaje cellulit i jak z nim walczyć?

Widoczne pod skórą grudki to powiększone komórki tłuszczowe – adipocyty. Kiedy się powiększają, ściskają znajdujące się w ich pobliżu naczynia krwionośne i limfatyczne.

krwi i płynów ustrojowychW rezultacie krążenie krwi jest gorsze, metabolizm wewnątrz komórek jest gorszy, a komórki pobierają mniej tlenu i składników odżywczych – toksyny, produkty uboczne tego procesu, są usuwane z komórek znacznie wolniej.

W rezultacie w tkankach pozostają toksyczne pozostałości i woda. Z medycznego punktu widzenia cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, a między blokami tłuszczu powstają przerwy, w których gromadzi się woda i metabolity.

Następnie w określonych miejscach rozwija się obrzęk, co prowadzi do powikłań ukrwienia. Organizm stara się oszczędzać tłuszcz „na później” (dla kobiet w ciąży), dlatego tak trudno z tym walczyć.

Oprócz wszystkich powyższych, co jeszcze jest dobre na cellulit? czas. Cellulit nie powstaje z dnia na dzień. Jest to proces, który zwykle trwa latami.

Nagromadzone toksyny nie opuszczają organizmu podczas jednego zabiegu. Nawet jeśli zdecydujesz się na najskuteczniejsze i najnowocześniejsze metody, jakie oferuje medycyna estetyczna i estetyczna, na efekt końcowy idealnie gładkiej skóry przyjdzie czas.

Czynniki, które decydują o tym, jak szybko regeneruje się Twoja skóra, to: nasilenie cellulitu, rodzaj cellulitu, wiek, a nawet miejsce, w którym cellulit się pojawia. Walkę z cellulitem przyśpiesza przede wszystkim systematyczność i wytrwałość oraz zdrowe nawyki, które można utrzymać nawet po zadowalających efektach. 

Powiązane artykuły