Home Podróże Polski Bon Turystyczny oficjalnie przedłużony

Polski Bon Turystyczny oficjalnie przedłużony

by Agata Kubiak
Bon Turystyczny

Polski bon turystyczny jest jedną z form wsparcia rodzin podczas pandemii. Ma pomóc w zorganizowaniu wyjazdów na wakacje, ferie, czy wycieczki. Ma być również pomocą dla samej branży turystycznej i wypoczynkowej.platformie usług elektronicznych

Bon turystyczny, na czym polega?

Bon turystyczny to pomoc w budżecie, gdy planujemy wyjazd wakacyjny, czy wycieczkę. Rodzice lub opiekunowie otrzymują bon o wartości 500 złotych na każde dziecko w rodzinie. Z pomocą bonu mogą być opłacane różne usługi turystyczne i wypoczynkowe.polskiego bonu turystycznego

Z bonu będzie można dokonać płatności za hotele, imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizacje pożytku publicznego.

Należy jednak pamiętać, że bon jest ważny tylko na terenie kraju.

Bon turystyczny przysługuje wszystkim rodzinom, które pobierają 500 plus. Co za tym idzie, zasada ta dotyczy również rodziców, którzy przebywają i zarabiają za granicą.

Bon turystyczny, jak korzystać?

dodatkowe świadczenieSamo zdobycie bonu turystycznego nie jest skomplikowane. Należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, czyli w skrócie PUE ZUS. Jest to taki sam mechanizm, jak w przypadku programu 500+.

Konto można aktywować przez Profil Zaufany, kwalifikowany podpis elektroniczny lub wybrany system bankowości internetowej.

Gdy zarejestrujemy się w PUE ZUS wystarczy wybrać w menu Polski Bon Turystyczny i wpisać potrzebne dane.

Po podaniu numeru telefonu i e-maila otrzymujesz drogą mailową kod obsługi płatności. Ten kod należy podać, gdypomocą polskiego bonu turystycznego płacimy za wybraną usługę turystyczną.

Kiedy przy płatności podasz kod, dostaniesz SMS kolejny kod potwierdzający. Musisz go podać osobie, która przyjmuje płatność.

Należy pamiętać o kilku rzeczach, gdy używasz bonu:

  1. Bon turystyczny nie jest wymieniany za gotówkę, możesz wydać go tylko na turystkę i wypoczynek w placówkach, które przyjmują tę formę płatności.
  2. Jeśli usługa turystyczna, za którą chcesz zapłacić jest droższa możesz spokojnie dopłacić resztę kwoty. Jeśli coś kosztuje 600 złotych, możesz zapłacić 500 bonem, natomiast dopłacić 100 złotych z własnej kieszeni.
  3. Nie trzeba na raz wydawać całej kwoty, można zapłacić za kilka różnych atrakcji.

Bon turystyczny przedłużony o pół roku

usługi hotelarskiePrezydent Polski podpisał nowelizację, na mocy której zostanie przedłużona ważność bonu turystycznego.

Dokładnie do końca września 2022 roku będzie można płacić za usługi turystyczne i wypoczynkowe przy użyciu Polskiego Bonu Turystycznego.

Co więcej, jeśli do tej pory ktoś nie wykorzystał bonu może teraz cieszyć się większą listą miejsc i aktywności.

Nowe przepisy znacznie rozszerzyły listę podmiotów turystycznych, które mogą korzystać z programu.

Po zmianach można nie tylko zapłacić za nocleg lub imprezę turystyczną, ale również za jednodniowe wycieczki wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ofercie.

Polski Bon Turystyczny

bonu turystycznegoProgram Polski Bon Turystyczny wszedł w życie 1 sierpnia 2020 roku. Skorzystało z niego 3,5 miliona dzieci.

Bon ma na celu nie tylko umożliwić dzieciom wyjazd na wakacje, czy ferie, ale przede wszystkim wspomóc przedsiębiorców z branży, która w czasie pandemii nie ma lekko.

Według rządowych danych na konta przedsiębiorców zostało przelane ponad 880 milionów złotych.

Bon turystyczny powstał głównie, aby pomóc małym i średnim przedsiębiorcą branży turystycznej „stanąć na nogi”. Nic dziwnego, że z powodu utrzymującej się wciąż trudnej sytuacji, rząd postanowił przedłużyć ważność bonu.

Czas planować urlop zimowy?

usług elektronicznych pue zusFerie, przez wielu nazywane zimowymi wakacjami, już niedługo. Jest to świetny czas, aby wykorzystać bon turystyczny i wybrać się na zasłużony zimowy urlop.

Polska ma do zaoferowania wiele ciekawych i pięknych miejsc. Nie trudno zakochać się w Zakopanem, czy Morzu Bałtyckim.

Narty, łyżwy, czy baseny z ciepłą wodą i wiele więcej, to ma w swoim pakiecie nasza piękna ojczyzna. Dlatego być może czas na wymarzony urlop zimowy właśnie w Polsce.

Oczywiście, bonem turystycznym można zapłacić również za pobyt i atrakcje opiekunów. Warto również pamiętać, że wybierając się na urlop zimowy w Polsce wspieramy polskich przedsiębiorców z branży turystycznej, którym w ostatnim czasie nie jest łatwo.usługi hotelarskie lub imprezy

Powiązane artykuły