Makijaż na spotkanie online?
Makijaż, jaki? Obecnie coraz częściej spotykamy się… online. Praca wykonywana zdalnie, rozmowy z przyjaciółmi zza granicy, zajęcia online, a nawet rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane przez Internet. Zasada jest niezmienna jak przy każdym spotkaniu – zawsze staramy się wyglądać świeżo, schludnie i podkreślać swoje atuty.
Jednak spotkanie „z kamerką”, a twarzą w twarz przedstawia nas trochę inaczej. Nasz rozmówca nie ma możliwości przyjrzenia się nam „na żywo”, poznania naszej naturalnej urody, a obraz, który odbiera może być za jasny, pozbawiony charakteru, zakrzywiony. Dlatego musimy dostosować kilka rzeczy, aby nasz wygląd sprawdził się w kamerce, a nie stał się bladą plamą na ekranie.
Makijaż na spotkanie
Zanim przejdziemy do samego makijażu, ważne jest nasze otoczenie: ubiór, fryzura, tło. Ta baza znacznie wpłynie na odbiór naszego wizerunku, w który włożyłyśmy dużo pracy.
Tło, na którym prezentuję się nasza sylwetka powinno być jasne, pozbawione prywatnych drobiazgów, czy rozpraszających elementów. Staramy się usiąść twarzą w stronę światła, ale nie w jego bezpośredniej ekspozycji (zaraz pod oknem).
Nigdy nie siadamy plecami do źródła światła, ponieważ oświetlenie zza naszych pleców oślepi rozmówcę i przyciemni naszą twarz, która będzie wyglądać na ciężką i zmęczoną.
Włosy niezależnie od długości powinny być umyte, lekkie, bez odrostów. Włosy krótkie można wysuszyć przy pomocy okrągłej szczotki, co nada kosmykom ładną falę i uniesienie. Włosy długie warto spiąć w schludny, gładki kucyk lub zaczesać je za ucho, a kosmyki swobodnie opuścić na plecy.
Ubranie koniecznie czyste, wyprasowane, w neutralnych kolorach lub takich, które podkreślają naszą karnację. Ważne – wybierając górę z dekoltem makijaż przeciągamy z twarzy w dół, na odsłonięte partię – szyja, dekolt, uszy.
W pracy przed monitorem ważne są krople do oczu. Nie ma nic gorszego niż zmęczone i przekrwione spojrzenie. Jeśli mamy taką możliwość, zadbajmy o cerę wieczór przed spotkaniem – peeling skóry oczyści ją z zaskórników, a maseczka uspokoi przebarwienia.
Przed spotkaniami używajmy zawsze wcześniej przetestowanych i sprawdzonych kosmetyków, by uniknąć niechcianych efektów alergii na dzień następny.
Krem nawilżający aplikujmy ruchami masażu, co dodatkowo pobudzi skórę i zniweluję poranną opuchliznę. Nawilżona skóra wygląda promiennie i jędrnie, a my nie musimy martwić się o osadzające kosmetyki kolorowe na suchych partiach twarzy.
Make up
Kwadrans po nałożeniu pielęgnacji zaaplikujmy cienką warstwę bazy wygładzającej. Utworzy to bardzo ładny efekt „wyretuszowanej” skóry. Nakładamy podkład wyrównujący kolor skóry z efektem rozświetlenia.
Rozprowadzamy równomiernie na twarz, szyję, dekolt. Następnie możemy użyć korektora na wszelkie miejsca, które wymagają większej korekty – stany zapalne w postaci wyprysków, czy podkrążone oczy.
Wszystkie miejsca, na które został nałożony korektor warto delikatnie przypudrować, aby uniknąć zrolowania produktu. Przypudrować należy także strefę T – czoło, nos i brodę. Zabezpieczy to twarz przed nieestetycznym świeceniem.
Jaki makijaż na spotkanie online
Ze względu na efekt rozbielenia przez światło i kamerkę, nie można pominąć podstawowego konturowania twarzy. W przeciwnym razie twarz na ekranie będzie wydawać się płaska.
Konturujemy matowym, jasnym kolorem brązu, aby utworzyć efekt cienia na twarzy – zaznaczamy linie włosów przy czole i wzdłuż skroni. Następnie dla ułatwienia robimy „dzióbek” i zaznaczamy powstałe dołeczki, co da nam efekt podkreślenia kości policzkowych i nadaniu twarzy charakteru.
Bronzerem zaznaczamy linię żuchwy i podbródek, co optycznie wyszczupli i podkreśli twarz. W ostatnim kroku warto pędzel przeciągnąć na dekolt i obojczyki, aby podkreślić ich łuk.
Róż do policzków – wybieramy świeże różowe lub brzoskwiniowe odcienie. Uśmiechamy się i dużym pędzlem nakładamy produkt na wypukłą część policzka.
Jeśli wyda nam się, że różu jest za dużo, wystarczy czystym pędzlem zatrzeć granicę między różem, a wcześniej nałożonym bronzerem. Bardzo ważna część, do której trzeba podejść z ostrożnością, ale również radością – rozświetlacz.
Wybieramy dobrze zmielone, delikatne i miałkie produkty, które nie stworzą efektu brokatu na skórze. Zależy nam na efekcie tafli – pięknego przejścia koloru, który będzie mienił się przy poruszaniu głową i wyłapywaniu przez skórę światła, co doda nam świeżości, młodości i efektu liftingu.
Rozświetlacz nakładamy pędzlem wachlarzem lub pędzlem do rozcierania cieni do powiek. Nakładamy go nad kości policzkowe, wzdłuż nosa, nad górną wargę i w wewnętrzne kąciki oczu.
Make up na spotkanie
Pracujemy nad ramą twarzy – brwiami. Wybieramy kolor cienia lub kredki w kolorze naszych włosów, lub o ton jaśniejszy. Nigdy nie wybieramy koloru za ciemnego, inaczej brwi przejmą kontrolę nad twarzą i dodatkowo nas postarzą.
Zaznaczamy łuk brwi i ich zakończenie, a następnie delikatnie cieniujemy przód. Wszelkie nierówności możemy wyrównać patyczkiem kosmetycznym i jasnym cieniem.
Nadmiar włosów, szczególnie pod łukiem brwiowym warto usunąć pęsetą i nadać swoim brwiom idealny kształt. Modnym i pomocnym gadżetem jest mydło do brwi – warto przeczesać nim włoski ku górze, co doda naturalności i niesamowitego uniesienia spojrzenia.
Nie szalejemy z cieniami przy makijażu oczu – wybieramy stonowane neutralne kolory. Jasny matowy lub delikatnie perłowy kolor na całą ruchomą powiekę, średni brąz na załamanie powieki roztarte dużym pędzlem. Można delikatnie zaznaczyć kącik górny oraz dolny ciemniejszym brązem za pomocą małego pędzelka.
Zalotka to nasza przyjaciółka – podkręcone rzęsy otworzą oko i dodadzą świeżości spojrzeniu. Podkręcamy nią rzęsy, a następnie tuszujmy (zarówno górne i dolne) – dwukrotnie.
Dla bardziej doświadczonych w makijażu – warto przykleić sztuczne rzęsy (kępki lub połówki) w zewnętrznym kąciku oka, aby bardziej otworzyć oko.
Dla osób bez doświadczenia radzimy pominąć ten krok, aby liczna ilość prób aplikacji i klej nie zaczerwieniły oka, co będzie bardzo widoczne w kamerce.
W makijażu ust radzimy pomadkę w świeżym, ciepłym odcieniu różu lub brzoskwini, z delikatnymi drobinkami, które odświeżą i powiększą usta.
Klasyczna matowa czerwień może nie sprawdzić się w kamerce – będzie za bardzo rzucać się w oczy, usta mogą wydawać się wysuszone, a silny pigment zawarty w pomadce może niechcący odbić się na przednich zębach.
Ważne jest, aby zadbać o dłonie – czyste paznokcie, nawilżona skóra i wyrównany koloryt. Gdy będziemy gestykulować przed kamerką, a dłoń zbliży się do twarzy – różnica w kolorze między skórą twarzy, a dłoni może zostać zauważona. Wtedy warto wymieszać krem do rąk z odrobiną podkładu i nałożyć na dłonie, aby stworzyć elegancką całość.
Biżuteria, którą planujemy założyć nie może być masywna ani krzykliwa. Rezygnujemy z ciężkich korali i ogromnych kolczyków, które nieestetycznie naciągną płatek ucha. Warto sięgnąć po proste zegarki i minimalistyczne dodatki. Na koniec wystarczy spryskać się ulubionymi perfumami, aby dodać sobie odwagi, przygotować szklankę wody i – można zaczynać spotkanie.