Home Zdrowie Sposoby na lepszy seks i mniej konfliktów w związku

Sposoby na lepszy seks i mniej konfliktów w związku

by Agata Kubiak
Sposoby na lepszy seks

Chyba każdy z nas chciałby mieć udany związek i życie erotyczne nie pozostawiające nic do życzenia. Aby tak jednak było, musimy podjąć odpowiedni wysiłek.

Warto zatem poznać skuteczne metody, dzięki którym będziemy zadowoleni zarówno z relacji ze swoim partnerką, jak i z seksu z nią.

Okazuj pełną miłości troskę

lepszy seksMiłość i seks nie muszą iść ze sobą w parze, ale jeśli idą, zbliżenia intymne są zazwyczaj o wiele bardziej satysfakcjonujące.

Nikt z nas nie ma chyba jednak ochoty na seks, jeśli w związku panuje chłód.

Życie w biegu nie sprzyja okazywaniu sobie uczuć i dlatego sporo par ma z tym problem.

popęd seksualnyWarto byłoby zatem nieco zwolnić i codziennie znaleźć przynajmniej trochę czasu na to, aby okazać partnerce troskę.

Kubek gorącej herbaty w chłodny wieczór, wspólnie ugotowana kolacja, czy też niespodzianka w postaci bukietu kwiatów mogą z całą pewnością uznać za wyrazy miłości i dowody dbania o drugą osobę.

Nie przestawaj się jej uczyć

mięśnie keglaNiektórym mężczyznom wydaje się, że po kilku czy kilkunastu latach związku doskonale znają swoje partnerki.

Tymczasem, nasze przyzwyczajenia, jak i zachowania mogą zmieniać się na przestrzeni lat. Warto zatem starać się odkrywać siebie na nowo.

Zwracajmy uwagę na nowe pasje swoich ukochanych i doceniajmy wprowadzone przez nie zmiany w kuchni, czy w wystroju wnętrz. One na pewno to docenią.

Pomrukuj, jęcz i doceniaj ją słowami

Każda przedstawicielka płci pięknej pragnie być doceniana w trakcie seksu. Jeśli więc widzimy jak bardzo ona stara się, aby zaspokoić nasze potrzeby, okażmy swoje zadowolenie! Nie ma sensu, aby je ukrywać.

jej przyjemnośćMruczmy więc z aprobatą, a także wyrażajmy swój zachwyt słowami. Wówczas nasza partnerka jeszcze chętniej będzie zaspokajała nasze potrzeby w przyszłości.

4. Uczyń z seksu coś, czego oboje nie możecie się doczekać

Udany seks to taki, którego oboje nie możemy się doczekać. Warto byłoby więc zastanowić się nad tym, w jaki sposób można podgrzać atmosferę przed zbliżeniem intymnym.

Wspominanie mimochodem o seksie w aucie, jak również kupno gadżetu erotycznego i rzucenie go od niechcenia na łóżku w sypialni to coś, co może nam pomóc w rozbudzeniu fantazji.

Opowiadaj o swoich fantazjach

Każdy może mieć nieco inne fantazje. Jednym marzy się seks w miejscu publicznym, a inni pragną odgrywania scenek w sypialni.

spontaniczny seksWażne jest więc to, abyśmy opowiadali naszym partnerkom o tym, czego pragniemy w łóżku. Wówczas istnieje ogromne prawdopodobieństwo tego, że odwdzięczą nam się one tym samym.

Dobra komunikacja w łóżku to absolutna podstawa, jeśli chcemy mieć udane życie seksualne.

Nie szczędź intymnych komplementów

Ciężko byłoby znaleźć kobietę, która nie przepada za intymnymi komplementami. Starajmy się więc doceniać w łóżku każdą chwilę spędzaną z nią i jej ciałem.

temat seksuKomplementujmy jej piersi, jak również krągłe pośladki czy płaski brzuch. Wówczas zdecydowanie chętniej będzie nam pokazywać swoje ciało nago.

Przygotuj ją na intymne spotkanie

Intymne spotkania to coś, do czego warto w odpowiedni sposób się przygotować. Możemy więc rozsypać na łóżku serce z płatków róż, a także zapalić aromatyczne świece. To wszystko sprawi, że partnerka nabierze większej ochoty na seks.

Całowanie i przytulanie mają moc

badania wykazałyZarówno w trakcie przytulania, jak i podczas całowania, w naszym mózgu wydzielają się hormony szczęścia oraz przywiązania.

Nie szczędźmy więc sobie wzajemnych czułości, a nasz związek będzie zdecydowanie bardziej udany.

Regularnie rozmawiajcie

Wiele par ma problem z właściwą komunikacją w związku. Może to prowadzić także do problemów z seksem.

miłosnej sesjiJeżeli chcemy tego uniknąć, powinniśmy regularnie rozmawiać z naszą drugą połówką. Warto poruszać zarówno błahe i codzienne tematy, jak i te całkiem poważne.

Buduj napięcie czekając na eksplozję

Niektórzy przeszliby do seksu od razu, bez gry wstępnej. Sprzyjają temu brak czasu, a także późna pora zbliżenia. Niemniej jednak zdecydowana większość kobiet potrzebuje stopniowego budowania napięcia.

mieć lepszy seksPozwala im to w zdecydowanej większości przypadków na osiągnięcie orgazmu.

Dobrze byłoby więc nauczyć się budować atmosferę, a wówczas eksplozja namiętności na pewno nastąpi.

Mów świństwa

Nie każda kobieta przyzna się do tego, że lubi słyszeć w łóżku sprośne słówka. Jeżeli jednak podejrzewamy, że nasza partnerka za tym przepada, spróbujmy tego! Kto wie, być może dzięki temu nasz seks wejdzie na wyższy poziom?

Oddaj jej kontrolę

przepływ krwiNie wszystkie kobiety lubią być w łóżku bierdne i zdominowane. Czasami oddajmy więc naszej partnerce władzę w sypialni.

Być może okaże się, że bycie kontrolowanym dostarcza nam wyjątkowych doznań? Wtedy na pewno zechcemy to powtórzyć!

Puść romantyczną muzykę

Romantyczna muzyka w tle bardzo korzystnie wpływa na nasz nastrój. Przepadają za nią także przedstawicielki płci pięknej.

Jeżeli więc chcemy zbudować odpowiednią atmosferę przed seksem, wspólny taniec do miłosnej piosenki na pewno będzie doskonałym wyborem.

Publicznie okazujcie sobie uczucia

kondycję fizycznąPubliczne okazywanie sobie uczuć to coś, co na pewno może przynieść naszemu związkowi korzyści.

Dzięki temu nasza partnerka będzie wiedziała, że z dumą pokazujemy się w jej towarzystwie i chcemy, aby każdy widział, jak bardzo jest przez nas kochana.

Czuły uścisk, a także pocałunek podczas spaceru na pewno pozytywnie wpłyną na nasze wzajemne relacje. Uważajmy jednak na to, aby nie przesadzić z okazywaniem sobie uczuć w miejscach publicznych. Przez niektórych może to zostać źle odebrane.

Okazuj miłość bezinteresownie

przepływ krwiMiłość w związku powinna być okazywana bezinteresownie, bo tylko wtedy ma sens.

Starajmy się więc być dla naszych drugich połówek najlepszymi i najczulszymi partnerami. Reagujmy na ich potrzeby i opanujmy do perfekcji sztukę pójścia na kompromis.

Dzięki temu nasza partnerka będzie wiedziała, że jest dla nas ważna i nie wyobrażamy sobie bez niej codzienności. Bezinteresowne okazywanie miłości wymaga pozbycia się egoizmu.

Jeśli więc ona spędza kolejną godzinę w kuchni sprzątając, pomóżmy jej. Zróbmy to nawet wtedy, gdy w telewizji leci nasz ulubiony program bądź mieliśmy właśnie uciąć sobie drzemkę.

Powiązane artykuły